Про відбірковий етап обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022» у номінації «Інформатика»

Учитель року — щорічний всеукраїнський конкурс, що проводиться з метою стимулювання участі педагогів у процесах становлення та розвитку ефективної національної системи освіти та популяризації кращих і новітніх педагогічних практик, зростання професійної майстерності вчителів. 22 грудня 2021 року Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано та проведено відбірковий етап обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022» в дистанційному форматі у номінації «Інформатика», учасниками якого стали 28 педагогів області. Конкурс організовано за допомогою платформи Google Meet. З вітальним словом до учасників конкурсу звернулися заступник директора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти  Юрій Шайнюк, голова журі конкурсу  Галина  Генсерук, завідувач кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка, кандидат педагогічних наук та член оргкомітету Любомир Кривокульський, завідувач центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти ТОКІППО.

Згідно з умовами проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (лист Міністерства освіти і науки України від 07.10.2021 № 1/9-532) у номінації «Інформатика» конкурсанти демонстрували свою майстерність у  конкурсних випробуваннях, таких як «Тестування» та «Практична робота». У конкурсному випробуванні "Тестування" педагоги змогли показати свої знання з методики викладання предмету, теоретичного матеріалу та вміння розв'язувати задачі з програмування на сервері дистанційного навчання ТОКІППО та платформі https://www.eolymp.com/uk/. У випробуванні «Практична робота» учасникам було запропоновано розв’язати комплексну практичну роботу з інформаційних технологі, в якій було запропоновано виконати завдання у офісних програмах MS Word, MS Excel, MS PowerPoint та MS Access.

Оцінювали роботи конкурсантів голова журі конкурсу  Галина  Генсерук, завідувач кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка, кандидат педагогічних наук, члени журі Ольга  Барна, доцент кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка, кандидат педагогічних наук, Зоряна  Воловнік, вчитель інформатики Великобірківського ліцею ім.С.Балея, заступник директора, переможець обласного конкурсу «Учитель року-2017»,  Галина Чайка, вчитель інформатики Тернопільської української гімназії,  лауреат обласного конкурсу «Учитель року-2017» та Владислав Ткачук, вчитель-методист, вчитель інформатики Кременецької гімназії № 6.

Під час виконання завдань оргкомітетом конкурсу здійснювався відеозапис  за допомогою сервісу Google Meet, конкурсанти/конкурсантки записували екран комп’ютера за допомогою програми OBS Studio. Для об’єктивного оцінювання за процесом виконання завдань протягом усього часу роботи конкурсантів здійснювалось відеоспостереження (відеозапис), у якому було видно учасника у профіль до відеокамери та відображалося робоче місце.  Після виконання кожного завдання відеозаписи виконання робіт надсилалися на електронну скриньку оргкомітету. Таким самим чином учасники надсилали свої практичні роботи.

Організаційний супровід проведення відбіркового етапу І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «Інформатика» забезпечили заступник голови оргкомітету обласного туру  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» Ольга Когут (заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної  педагогічної освіти) та член оргкомітету Любомир Кривокульський, завідувач центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти ТОКІППО.

Технічний супровід проведення даного конкурсу здійснювала Наталія Німко (методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної  педагогічної освіти), роботу на сервері дистанційного навчання забезпечувала  Віра Переймибіда (методист цього ж центру).

За результатами конкурсу у зазначених випробуваннях участь у фінальному етапі І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «Інформатика» братимуть Тетяна Шевчук, Маряна Лагудза, Світлана Гаврилюк, Ірина Михайленко, Тетяна Кучер.

Щиро вітаємо переможців відбіркового туру конкурсу та бажаємо успіхів у наступних випробуваннях, які будуть проходити у лютому 2022 року.

Вельми вдячні членам журі за напружену копітку працю та високий професіоналізм у виконанні поставлених перед ними завдань.