Про результати участі педагогічних працівників Тернопільщини у заключному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021»

Всеукраїнський конкурс «Учитель року - 2021» уже вписано у історію освіти України, оскільки учора підбито підсумки заключного туру цього конкурсу, який стартував восени 2020 року, проходив  здебільшого онлайн і завершився у квітні 2021 року.

 У відбірковому етапі заключного туру конкурсу Тернопільську область представляли:

  • - у номінації «Керівник закладу освіти» директор Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 Тернопільської міської ради Тернопільської області Лілія Вавринів;
  • - у номінації «Українська мова та література» учитель української мови та літератури Заліщицької державної гімназії м. Заліщики Тернопільської області Наталія Зубик;
  • - у номінації «Математика» учителька математики, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов Марія Штокало;
  • - у номінації «Трудове навчання» учитель трудового навчання комунального закладу Навчально-виховний комплекс «Мишковицька загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Великоберезовицької селищної ради Тернопільської області Ярослав Михайленко.

Педагогічні працівники Тернопілля гідно презентували зразки кращого педагогічного досвіду під час конкурсних випробувань відбіркового етапу заключного туру, Наталія Зубик, Марія Штокало і Ярослав Михайленко продовжили боротьбу за перемогу у фінальному етапі, бо за результатами відбіркового етапу було визначено тільки по дванадцятеро найкращих учителів у кожній номінації.

Конкурсними випробуваннями  фінального етапу заключного туру для учителів були «Майстер-клас» та «Урок».

Представниця Тернопільської математичної родини Марія Штокало – творчий, ініціативний та досвідчений фахівець, зокрема у випробуванні «Урок» отримала другий результат серед фіналістів конкурсу і потрапила до десятка найбільш професійних математиків України.

Ярослав Михайленко, презентуючи науково-методичну проблему «Формування технічно-творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання шляхом набуття практичних умінь і навичок» у процесі виконання конкурсних завдань, акцентував увагу на  компетентнісному підході, який учитель вважає одним з ключових засобів розвитку особистості учня, практично діяти, застосовувати набутий досвід у практичній діяльності. Як результат такої роботи – ІІІ місце.

Наталія Зубик  демонструвала ефективні форми та методи організації освітнього процесу, найбільш дієві засоби виховання творчої особистості, яка здатна реагувати на зміни й долати труднощі, відкрита до нових ідей; при цьому готова стати ініціатором змін; спроможна визначати і ставити перед собою цілі, мотивувати себе та розвивати в собі стійкість і впевненість, щоб досягати успіхів  і вчитися упродовж життя. Високий рівень професійної майстерності не залишився поза увагою членів журі, і у підсумку Наталія Василівна посіла ІІ місце.

Члени журі відзначили педагогічний талант представників педагогічної спільноти Тернопілля демонструвати високий рівень професійної  майстерності і ерудицію, креативно розв’язувати  навчально-методичні завдання,   уміло ділитися власними надбаннями та цікавими педагогічними знахідками, налагоджувати конструктивну взаємодію між учасниками освітнього процесу.

Вітаємо наших учасників та лауреатів заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021», пишаємося їхніми досягненнями і щиро бажаємо нових професійних  злетів, цікавих  ідей та успіху на педагогічній ниві.

 Нехай участь у конкурсі надихає Вас, шановні колеги, на нові методичні пошуки, конструктивний розв’язок проблеми викликів в освіті України і дає віру в те, що кожен новий день обов’язково буде плідним!

У наступному 2021/2022 навчальному році конкурс «Учитель року» відбуватиметься в номінаціях «Основи правознавства», «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво».